Калій є одним з найважливіших мінералів не тільки в раціоні спортсменів. Його недолік в організмі може викликати втому, підвищену пітливість і часті м’язові судоми. Все це означає, що фізично активні люди часто вирішують приймати добавки калію, щоб уникнути будь-яких небажаних ситуацій, які можуть призвести до, наприклад, травми тощо.

Значення калію в організмі людини

Калій є одним з найважливіших елементів в організмі людини. Його загальний вміст становить близько 150 г. Калій реагує на низку різних процесів і бере участь у них, деякі з найважливіших з яких включають:

  • Так званий натрій-калієвий насос – він відповідає за підтримку належного рівня мембранного потенціалу і об’єму клітини.
  • Управління водою та електролітами – в організмі людини калій відіграє свою роль разом із натрієм та хлором.
  • Контроль рівня об’єму крові і тиску – відповідний рівень калію дозволяє підтримувати їх на належному рівні. Коли його порушують, це може призвести до набряку, нездужання тощо.

Крім того, калій виконує багато інших функцій в організмі людини, які пов’язані, зокрема, з: з регулюванням рН клітин, ступенем мінералізації кісткової тканини та м’язовими скороченнями. Все це обумовлює доцільність постачання організму калієм у відповідних кількостях. При великих фізичних навантаженнях він може надмірно вимиватися з організму.

Яка потреба організму в калії?

Однозначної відповіді на це питання немає. Все залежить від конкретної ситуації і багатьох змінних, таких як стать, фізіологічний стан, вік, прийняті ліки і навіть температура навколишнього середовища. Крім усіх цих факторів, слід також враховувати фізичну активність. Спортсмени, як фізично активні люди, повинні вживати більшу кількість калію, тому що багато цього мінералу виходить з організму з потом.

Це означає, що добавки калію можуть бути особливо важливими для спортсменів. Цікаво, що кількість калію в організмі змінюється досить динамічно, що ускладнює визначення його точного рівня в певний момент часу. Однак значні дефіцити і надлишки калію зустрічаються відносно рідко. Це тому, що кількість калію залежить, серед іншого, від на кількість випитої протягом дня води, а також кількість води, що виділяється з організму.

Наталія Бойко

Автор

Наталія Бойко

Захоплюється здоровим способом життя та бігом. Автор багатьох публікацій на спортивну тематику.