Простіше кажучи, амінокислоти є основними будівельними блоками білка. Це означає, що незалежно від того, наскільки ви фізично активні, надходження їх в організм у відповідних кількостях необхідно для нормального функціонування. Однак варто знати, що всього існує понад 320 амінокислот, з яких лише 20 є т.зв. білкові амінокислоти. Цікаво, що поділ амінокислот на білкові і небілкові не єдиний, але є й інші типи – які саме?
Поділ амінокислот білка
Існує 20 білкових амінокислот, і хоча вони підлягають багатьом поділам через численні характерні змінні, варто поглянути на найосновніший поділ. Таким чином, розрізняють два типи амінокислот:
- Ендогенні амінокислоти – це ті, які людський організм здатний виробляти самостійно, але не в кожній ситуації у відповідних кількостях (саме тому вони доступні у формі поживних речовин і дієтичних добавок).
- Екзогенні амінокислоти – це амінокислоти, які організм не може виробляти сам і повинен надходити з їжею. У цьому випадку не варто дивуватися тому, що вони також часто присутні у вигляді поживних речовин і дієтичних добавок.
Амінокислоти також можна розпізнати, серед інших: завдяки своїй структурі, наприклад, розгалужені та нерозгалужені амінокислоти. Однак основний поділ на ендогенні та екзогенні є найважливішим для більшості людей.
Залежно від ситуації людини може знадобитися доповнити інші типи амінокислот, незалежно від їх різних типів поділу. Тому варто мати доступ до високоякісних поживних речовин і дієтичних добавок у сфері амінокислот у різних варіантах.
Чи може виникнути дефіцит амінокислот? – дія
Може виникнути дефіцит амінокислот, особливо якщо ви дотримуєтесь дієти з низьким вмістом білка. Крім того, в результаті різних видів інфекцій, захворювань, а також стресів і впливу деяких ліків рівень амінокислот в організмі також може бути порушений. Тому варто час від часу перевіряти рівень амінокислот в крові, особливо після важких захворювань, і при необхідності починати їх прийом – чому це важливо?
Амінокислоти є незамінними в організмі людини не тільки через їх важливу роль у м’язовій тканині, яка завдяки їм може належним чином регенерувати. Вони також важливі з точки зору сухожиль і зв’язок, волосся, шкіри та нігтів, а також внутрішніх органів, таких як печінка. Крім того, деякі амінокислоти також позитивно впливають на систему кровотворення і центральну нервову систему. Усе це змушує подбати про належний рівень амінокислот в організмі.