Магній є одним з найважливіших мінералів для організму людини. Він бере участь у багатьох процесах, зокрема: підтримка функціонування нервової та м’язової систем. Крім того, магній дуже важливий для функціонування майже 300 ферментів, які впливають на різні біохімічні реакції, що відбуваються в організмі людини, наприклад, на синтез м’язових білків. Все це означає, що магній також відіграє ключову роль у тренувальних добавках.

Магній і фізична активність – що варто знати?

Залежно від стану організму, рівня окремих поживних речовин тощо, рекомендується вживати магній до або після тренування. На це впливає низка різних змінних, наприклад той факт, що в результаті фізичних вправ тіло природним чином потіє, а багато цінних мінералів, таких як магній, виділяються з потом. Якщо до початку занять його рівень був відповідним, то після тренування його достатньо, щоб компенсувати зниження, що виникли в результаті активності. Це допоможе, серед іншого: у розслабленні м’язів і уникненні судом.

Однак якщо до початку тренувань в організмі був дефіцит магнію, то заняття спортом можуть призвести до ще більш серйозного зниження цього мінералу, що дуже небезпечно. У таких випадках магній бажано приймати до і після тренування. Це дозволить уникнути багатьох небажаних побічних ефектів.

Все це означає, що магній повинен надходити в організм у відповідних (часто великих) кількостях, особливо спортсменами. З цієї причини варто купувати відповідні харчові добавки, що містять магній, які допоможуть підтримувати рівень цього мінералу на належному рівні.

Які симптоми дефіциту магнію?

Магній, будучи дуже важливим мінералом в нашому організмі, на жаль, має досить поширені симптоми дефіциту. Тому багато людей можуть ігнорувати цю проблему, навіть через просте незнання. Найчастіше дефіцит магнію пояснюється втомою, сильним стресом, хронічними захворюваннями і навіть старінням. Отже, які специфічні симптоми дефіциту магнію?

  • Тремор повік і рук (найчастіше),
  • Брак енергії (часто тривалий),
  • Поганий стан нігтів і волосся,
  • Проблеми з суглобами
  • Судоми м’язів (особливо ніг),
  • головні болі,
  • проблеми зі сном,
  • Ослаблення імунної системи.

Це найпоширеніші перші симптоми дефіциту магнію, які можуть посилюватися в залежності від конкретної ситуації. Варто перевірити рівень магнію, адже його тривалий дефіцит в організмі може призвести до набагато серйозніших наслідків, які можуть проявлятися сильними ранковими судомами м’язів, крихкістю кісток і навіть тривогою та депресією.

Все це означає, що не можна недооцінювати магній і той факт, що організм людини піддається його втраті. Це означає, що, особливо під час фізичних навантажень, слід пам’ятати про магній і при необхідності вживати добавки.

Наталія Бойко

Автор

Наталія Бойко

Захоплюється здоровим способом життя та бігом. Автор багатьох публікацій на спортивну тематику.