Спортсмени, а також багато інших людей все частіше використовують глютамін як харчову добавку. Це, безсумнівно, пов’язано з властивостями, якими він володіє по відношенню до людського організму. Популярність глютаміну постійно зростає, але все ще є велика кількість людей, які навіть не чули про нього, принаймні, не в такому вигляді. Тому варто детальніше розглянути, що ж таке глутамін і якими властивостями він володіє.

Глютамін – що це?

Глютамін є ендогенною амінокислотою, тобто такою, яка може вироблятися в організмі людини в невеликих кількостях. Глютамін є одним із будівельних блоків білка, тому його важливість велика, особливо якщо ви хочете набрати вагу.

Цікаво, що глютамін виробляється в основному в т. зв скелетних м’язів і звідти розподіляється до органів, які цього потребують: тонкої кишки, нирок, печінки, м’язів. Вважається, що до 60% глютаміну в організмі знаходиться в м’язах, що робить їх найбільшим місцем зберігання. Цікаво, що глутамін також можна знайти в плазмі крові, легенях і мозку.

Якими властивостями володіє глутамін? Так чи варто брати?

Загалом той факт, що глютамін використовується багатьма різними важливими органами, робить його важливою речовиною, яку варто приймати. Цікаво, що в основному це те, що ми робимо. Глютамін міститься в яйцях, сироватковому протеїні, казеїні, низькокалорійному м’ясі і т. д. Однак варто дізнатися, за що відповідає глютамін і в чому саме він може допомогти.

  • Підтримує правильну роботу кишечника,
  • Позитивно впливає на імунну систему,
  • Покращує ріст м’язів і покращує їх регенерацію після тренувань,
  • Зменшує м’язовий біль,
  • Надає зволожуючу дію на м’язові клітини.

Це одна з багатьох властивостей глютаміну, який має широкий спектр застосування для потреб людського організму. Цікаво, що багато лікарів рекомендують його вживати людям, які борються з раком або СНІДом, що часто призводить до втрати м’язової маси. Глютамін дозволяє відновити м’язову тканину, незважаючи на хворобу, і гальмує це явище.

Вплив глютамина на ріст м’язової тканини

Глютамін, будучи амінокислотою і одним із компонентів білків, має досить важливе значення в зростанні м’язової тканини, що очевидно. Однак не менш важлива і варта згадки ще одна дія. Глютамін позитивно впливає на кишечник в цілому – покращує його регенерацію і загальний стан. Однак це змушує їх працювати належним чином і ефективно, тобто вони здатні краще засвоювати їжу, яку їдять.

Це означає всі типи їжі, які надходять в організм. Від білків, жирів, вуглеводів до мінеральних речовин. Якщо кишечник краще засвоює всі ці поживні речовини, вони можуть швидше працювати в організмі, наприклад, білок для м’язів тощо. Це означає, що глутамін також можна приймати з іншими різними поживними речовинами та добавками.

Наталія Бойко

Автор

Наталія Бойко

Захоплюється здоровим способом життя та бігом. Автор багатьох публікацій на спортивну тематику.