Для багатьох людей наростити м’язову масу може бути складніше, ніж схуднути. Все залежить від нашої ситуації, і багато людей відчувають труднощі з набором ваги, а також борються із зайвою вагою. Отже, щоб полегшити цей процес, існує багато різних типів мас-гейнери, які є більш-менш популярними. Однак на першому місці в такому списку, безсумнівно, буде креатин і білкова добавка.

Залежно від нашої дієти, потреб, початкової ситуації та мети тренування, більш необхідною буде інша добавка для маси. Можливо, найкращим рішенням буде поєднання двох дієтичних добавок, щоб нарешті почали проявлятися бажані ефекти? Залежно від вашої ситуації саме поєднання креатину та протеїну може дати найкращі результати. Однак у цьому, як і в будь-якому іншому випадку, завжди краще проконсультуватися з фахівцем, який покаже нам найкраще та найздоровіше рішення у нашому випадку. Тим не менш, ви можете коротко поглянути на те, що являють собою ці добавки для нарощування маси і яких ефектів ви можете очікувати від них.

Креатин і протеїн – найкращі добавки для маси?

Креатин вважається «королевою добавок», і багато змінних сприяють цьому званню. Перш за все, той факт, що це найкраще перевірений кондиціонер на ринку, і його ефект був підтверджений багато разів. Це також означає довіру фізично активних людей і все більше використання креатину не лише для нарощування м’язової маси, але й у спорті на витривалість. Загалом кажучи, креатин підвищує ефективність організму, покращує м’язову силу та витривалість, а також прискорює регенерацію після тренування. Це пов’язано з його впливом на оновлення частинок АТФ, які також називають частинками енергії, які знаходяться в м’язах.

Протеїнова добавка – це спосіб забезпечити організм цінним білком у великих кількостях. Незважаючи на те, що їх існує величезна кількість, найпопулярнішими, безумовно, є добавки на основі сироваткового протеїну – отриманого з молока. Це точно той самий білок, який можна знайти в самих різних продуктах, тому боятися його не варто. Білок є основним будівельним матеріалом м’язів і необхідний для їх нормального функціонування. Крім того, для правильного росту м’язів необхідні збільшені кількості. Тому багато людей часто вибирають білкову добавку як першу добавку в пригоді з добавками.

Яка масова добавка буде найкращою у вашій ситуації, залежить тільки від вас. У зв’язку з тим, що необхідно враховувати багато різних змінних, найпростіший і найбезпечніший спосіб – проконсультуватися з фахівцем, а потім використовувати цінні препарати.

Чи має сенс поєднання креатину та білкової добавки?

Звичайно. Хоча в цьому випадку багато залежить, серед іншого, від: з вашої дієти. Є багато досліджень, які показують відсутність додаткових ефектів в результаті одночасного прийому креатину та білкових добавок. Однак у деяких випадках це може знадобитися. Прикладом може бути ситуація, коли з різних причин у вашому раціоні може бути брак протеїну в рекомендованій добовій нормі. У такій ситуації, навіть якщо ви використовуєте креатин, білкова добавка може бути найкращим рішенням для забезпечення організму високоякісними білками.

Тому одночасне вживання креатину і білкової добавки є суворо дієтичним. Однак не варто знецінювати його, і якщо необхідно, варто потягнутися до креатину та білкової добавки. Тим більше, що численні дослідження не повідомляють про негативний вплив на організм людини при одночасному вживанні протеїнових добавок і креатину.

Наталія Бойко

Автор

Наталія Бойко

Захоплюється здоровим способом життя та бігом. Автор багатьох публікацій на спортивну тематику.