Вітаміни групи В – це досить велика група хімічних сполук, які мають значний вплив на повноцінне функціонування організму людини. Однак, якщо узагальнити, то можна зазначити, що вітаміни групи В особливо важливі для нервової системи, питань, пов’язаних з обміном речовин і зовнішнього вигляду. Але чи всі вони відповідають за всі ці аспекти нашого тіла? Тут варто зазначити і відразу підкреслити, що, на жаль, ні.

Кожен з вітамінів групи В відповідає за дещо різну дію і має дещо інші властивості, а це означає, що варто приділяти увагу всім, щоб їх рівень в організмі людини не впав занадто низько. Це здається досить складним завданням, особливо якщо взяти до уваги кількість вітамінів групи В. Ця група, однак, досить велика, і в цю групу вітамінних сполук, за деякими підходами, можна включити до 13 різних вітамінів. Тому особливо варто дізнатися більше про вітаміни групи В та їх вплив на організм людини.

Загальна дія вітамінів групи В

Незважаючи на те, що кожен з вітамінів групи В відповідає за дещо різні дії та має дещо інші властивості, все ж є деякі з їхніх найважливіших аспектів, які роблять їх справді вартими уваги. Однією з найголовніших проблем є той факт, що людський організм не може самостійно виробляти жодного з вітамінів групи В, а це означає, що ви повинні бути особливо уважними до них, плануючи свій власний раціон. Але які види діяльності заслуговують особливої ​​уваги?

  • Зовнішній вигляд – вітаміни групи В дуже важливі, в тому числі: через шкіру, волосся та нігті. Недаремно вони часто присутні (наприклад, ніацин, тобто вітамін B3) в різних видах косметики, призначеної для поліпшення стану шкіри, волосся і нігтів. Вони також забезпечують їм відповідний ріст, що також буде показником здоров’я в цьому аспекті.
  • Нервова система – багато вітамінів групи В відповідають за правильне функціонування нервової системи, підтримуючи її в повсякденних завданнях. Також це важливо з точки зору зменшення відчуття втоми в організмі. Також багато говорять про вплив на один з найважливіших органів – мозок. Вітаміни групи В здатні істотно поліпшити його роботу, в тому числі розумові процеси.
  • Обмін речовин та імунітет – вітаміни групи В мають великий вплив на обмін речовин в організмі. Перш за все, той, що пов’язаний з енергією, яку виробляє людський організм. Без відповідних регуляторів ми відчуваємо втому, незважаючи, наприклад, на достатній сон, відпочинок тощо. Крім того, як і багато інших вітамінів, вітаміни групи В також забезпечують належний стан імунної системи, що завжди розглядається з точки зору переваг.

Завдяки такому загальному списку стає зрозуміло, що вітаміни групи В справді варто стежити та приділяти їм увагу у своєму раціоні. Однак, якщо це виявляється неможливим з різних причин або просто коли діагностовано дефіцит певних вітамінів, варто знайти відповідну, цінну дієтичну добавку.

Чи варто вам хвилюватися щодо добавок вітаміну B?

Тут слід прямо відповісти, що так само, як занадто багато води може бути шкідливим для організму, вітаміни групи В також можуть бути небезпечними для організму в занадто великих дозах. Ось чому завжди найбезпечніше проконсультуватися щодо будь-яких добавок зі спеціалістом, лікарем або дієтологом. Вони візьмуть до уваги всі найважливіші аспекти в тій чи іншій ситуації і порадить правильну дозу БАД, щоб вона залишалася корисною і безпечною для організму.

Це дія, яку варто вживати з усіма дієтичними добавками та тренувальними добавками, незалежно від нашого поточного стану здоров’я. Тому дуже важливо завжди купувати всі типи препаратів з офіційних джерел розповсюдження, щоб бути впевненим у тому, що ви приймаєте у свій організм.

Наталія Бойко

Автор

Наталія Бойко

Захоплюється здоровим способом життя та бігом. Автор багатьох публікацій на спортивну тематику.