Розрахувати власну потребу в білку насправді не складно, і варто знати, як це зробити, тому що навіть якщо ми не дотримуємося дієти для набору маси або схуднення і наша активність досить спорадична, організм все одно потребує певної кількості білка. функціонувати належним чином. Хоча змінні, які впливають на рекомендовану кількість білка в щоденному раціоні, досить великі, ви можете вказати принаймні ці основні коефіцієнти перетворення, щоб зрозуміти, чому це важливо.

Білок необхідний не тільки для розвитку атлетичної фігури і правильно визначеної м’язової маси. Без достатнього надходження білка м’язи не можуть нормально функціонувати, а в поєднанні з фізичною активністю це навіть може призвести до так званої ситуації – зменшення м’язової маси. Це означає ситуацію, коли м’язова маса не росте або не змінюється, а зменшується, і ми втрачаємо силу та фізичну витривалість.

Яка ваша потреба в білку?

Найвідоміший і визнаний коефіцієнт перерахунку, який дозволяє дізнатися ваші потреби в білку, надзвичайно простий. 1 грам білка на 1 кілограм маси тіла. Тобто при масі тіла 70 кг. організму знадобиться щоденне споживання білка в 70 г. Однак мова йде про здорову дорослу людину, яка не вирішила нарощувати м’язову масу або худнути. Багато факторів сприяють кінцевій потребі організму в білку.

Серед них (крім маси тіла) варто відзначити, зокрема: стать, вік, ціль тренування, ступінь і тип фізичної активності, хронічні захворювання та ліки, що використовуються (вони можуть зменшити здатність організму засвоювати білок), поточний стан організму (наприклад, недоїдання, зневоднення, стан після операції або під час період відновлення після травм). Все це вплине на те, скільки білка на 1 кілограм маси тіла потрібно приймати за один день. Через те, що деякі ситуації можуть бути дуже складними, все більше людей вирішують скористатися послугами дієтолога для цієї мети. Однак варто пам’ятати, що значення білка в згаданому коефіцієнті перерахунку незмінно коливатимуться близько 1 грама на 1 кілограм ваги тіла.

Чому білок відіграє таку важливу роль у щоденному раціоні?

Варто чітко підкреслити, чому білок так важливий у раціоні кожного. Хоча за допомогою класичної дієти можна значною мірою покрити його потреби, чим більше змінних ми додамо до нашого плану харчування, тим більшою буде потреба в білку. У таких ситуаціях варто скористатися пропозиціями магазинів харчових продуктів і добавок, де доступні білкові добавки, які допоможуть задовольнити підвищені потреби організму в білках. І це дуже важливо з різних причин.

Білок відіграє дуже складну роль в організмі. Хоча найпопулярніший з них пов’язаний з тим, що він є основним будівельним матеріалом м’язової тканини в організмі людини, це не єдиний важливий ефект білків. Також варто зазначити, що білок важливий, серед іншого: через кишкову бактеріальну флору, яка також впливає на імунітет.

Крім того, він бере участь у виробленні гормонів, нейромедіаторів і антитіл. Він регулює обмінні процеси і контролює рівень води в клітинах і простір між ними. Білок також впливає на відновлення організму після травм. Це лише приклади, які наочно показують, наскільки важливий білок щодня, а не тільки для нарощування м’язової маси.

Наталія Бойко

Автор

Наталія Бойко

Захоплюється здоровим способом життя та бігом. Автор багатьох публікацій на спортивну тематику.