Переважна більшість людей асоціює креатин переважно з нарощуванням м’язової маси або загальним підвищенням фізичної працездатності та здібностей до тренувань. Таким чином, люди, які хочуть зменшити свою масу тіла, не обов’язково спочатку звертають на це увагу, шукаючи заходи, безпосередньо адаптовані до їхньої мети тренувань. Однак варто пам’ятати, що при зниженні маси тіла мова йде в першу чергу про жирову тканину.

Однак прості стосунки забуваються. Виконуючи вправи, що сприяють зниженню маси тіла, ми використовуємо м’язову енергію, за яку багато в чому відповідає креатин. Крім того, він захищає м’язи від руйнування і не тільки позитивно впливає на зростання м’язової маси. З цієї причини креатин під час скорочення може бути нашим союзником, але варто уважніше розглянути, як все це можливо. Це також дозволить кожному відповісти на питання: чи варто приймати креатин під час стрижки?

Чому варто зацікавитися креатином при вирізанні?

На самому початку варто нагадати основне: креатин природним чином міститься в організмі людини, особливо в м’язах, але слідові кількості також можна знайти в багатьох внутрішніх органах (наприклад, у мозку, нирках, печінці). Це кількості, які не можуть гарантувати будь-які спортивні переваги, тому його часто використовують у вигляді добавок, оскільки його кількості в їжі також недостатньо. Тому тільки при прийомі у вигляді добавки креатин дозволяє помітити ефекти збільшення м’язової сили і витривалості, фізичної працездатності організму, а також прискорення регенерації після тренувань.

Якщо подумати про це, щоб зменшити вагу тіла, вам також потрібна правильна дієта та тренування, спрямовані на спалювання жирової тканини. Для цього потрібні правильно живлені м’язи, які будуть працювати під час тренувань. Однак, якщо ви не забезпечите їх відповідним «паливом», м’язи використовуватимуть для роботи наявні в них поживні речовини. Це узагальнене пояснення того, що таке м’язовий катаболізм. Це, у свою чергу, означає, що в міру спалювання жиру ваша м’язова тканина руйнуватиметься. Проте креатин може захистити вас від усього цього, звичайно, якщо дотримуватися правильно збалансованої дієти.

Вплив креатину на організм з точки зору схуднення

Захисна дія креатину на м’язи можлива завдяки тій же схемі, яка забезпечує позитивний вплив на ріст м’язової маси. Все завдяки участі та прискоренню процесу перебудови молекул АТФ у м’язах, які можна розуміти як енергоносій у м’язах. Завдяки цьому креатин впливає на процес регенерації м’язів після фізичних навантажень, під час яких в м’язах можуть виникати мікротравми. Вони не заподіюють болю чи змінюють наше функціонування, але негативно впливають на регенерацію та роботу м’язів загалом.

Крім того, молекули АТФ є основним енергетичним зарядом метаболізму нашого організму, а значить, чим їх більше, тим швидше буде відбуватися регенерація. Крім того, креатин допомагає підтримувати належний рівень кислотності м’язів і ефективно виводить з них молочну кислоту. Однак завдяки цьому також можна належним чином зволожити м’язові тканини. Тому креатин може бути важливим елементом дієти та тренувань для схуднення, і варто розглянути його використання. У магазинах харчових добавок обов’язково є різні види креатину та багато інших поживних речовин для тренувань, які допоможуть вам піклуватися про своє тіло.

Наталія Бойко

Автор

Наталія Бойко

Захоплюється здоровим способом життя та бігом. Автор багатьох публікацій на спортивну тематику.