Креатин — це правильний спосіб зробити наслідки важких тренувань у тренажерному залі ще більш помітними. Звідки у вас така впевненість? Завдяки дуже хорошому науковому розумінню креатину як речовини. Немає недоліку в дослідженнях, які підтверджують його вплив на організм і процес нарощування м’язової маси, а також загалом збільшення м’язової сили та витривалості. Незважаючи на те, що висока популярність креатину беззаперечна, багато людей (особливо початківці) все ще задаються питанням, як його приймати.

Це й не дивно, адже популярність креатину також відображається в кількості різних типів порад і способів його використання. Багато говорять про міфічні цикли навантаження креатином або схожі за звучанням терміни. Варто підкреслити, що в даний час відомості про креатин ще більші, що перетворюється на нові висновки та методи дозування та використання креатину, включаючи: з метою нарощування м’язової маси.

Чи потрібно дозування креатину здійснювати за допомогою т.зв фази насичення?

Ви можете знайти різні публікації на цю тему. Хоча безперервний прийом креатину все ще може принести багато користі, найефективнішим способом є дотримання т.зв фази насичення. На що це схоже? Це більш-менш прийом приблизно 20 грамів креатину на день протягом приблизно 7 днів, а потім перехід на дозу 5 грамів. Проте все ще існує суперечлива інформація щодо того, чи слід приймати меншу кількість креатину, наприклад, лише протягом місяця та повторити фазу насичення, чи його слід використовувати у зменшеній кількості весь час.

Вищі дози креатину можуть використовувати лише люди з високим рівнем м’язової маси та фізичної активності. В інших ситуаціях вищі дози не рекомендуються. Однак варто підкреслити, що це рекомендації щодо моногідрату креатину. Це найвідоміша форма креатину, яка, крім амінокислоти, також містить молекули води. Однак існує багато інших його форм, тому можуть бути різні рекомендації щодо дозування та використання. У будь-якому випадку, якщо у нас виникнуть сумніви, завжди безпечніше звернутися до фахівця, який все правильно пояснить і врахує всі важливі аспекти вашої ситуації.

Коли найкращий час для вживання креатину?

Креатин як тренувальну добавку, що використовується для збільшення м’язової маси, рекомендується використовувати перед тренуванням. У цьому випадку також існує багато думок про те, чи краще вживати його до або після тренування. Незважаючи на те, що багато залежить від нашого раціону (наприклад, прийом їжі після тренування), фізичної активності, генетичної схильності та часу доби, коли ми тренуємося, існує простий зв’язок. Всі види речовин, які вводяться в організм, гірше засвоюються організмом під час фізичних вправ.

Звичайно, є активні речовини, які краще засвоюються в цей момент, і навіть ті, які варто вживати тільки перед тренуванням, але це не обов’язково креатин. Вважається, що найвищої ефективності креатину можна досягти, вживаючи його після тренування. Це пов’язано зі сплеском інсуліну (спричиненого фізичними вправами).

Однак остаточне рішення залежить від вас і вашої конкретної ситуації. Однак серед передтренувальних добавок є багато препаратів, які також будуть корисні для нарощування м’язової маси. У кожному магазині тренувального харчування обов’язково знайдеться відповідна категорія, яка дозволить знайти цей вид БАДів.

Наталія Бойко

Автор

Наталія Бойко

Захоплюється здоровим способом життя та бігом. Автор багатьох публікацій на спортивну тематику.