Вітамін Е відомий насамперед своїми сильними антиоксидантними властивостями, які допомагають уповільнити процес старіння організму. Хоча з цієї причини його навіть називають вітаміном молодості, це не єдиний його оздоровчий вплив на організм. Досить сказати, що вітамін Е насправді є групою хімічних сполук, яких налічується 8. Їх називають токоферолами та токотрієнолами, які відіграють важливу роль у правильному функціонуванні організму.

Варто чітко зазначити на самому початку, що хоча дефіцит вітаміну Е зустрічається досить рідко, це не неможливо, і такий стан організму може призвести до багатьох серйозних захворювань. Особливо ризикують люди, які не дбають про правильне харчування та не мають у своєму раціоні насіння, горіхів або корисних жирів, які є найбагатшими джерелами їжі. Але як саме вітамін Е впливає на організм людини? Варто звернути увагу на його оздоровчі можливості, адже вони набагато ширші, ніж захист від вільних кисневих радикалів.

Дія вітаміну Е – які його властивості?

Який вплив надає вітамін Е на організм людини? Почати варто з того, що першими ознаками його дефіциту будуть зниження імунітету, загальне відчуття слабкості, болі в опорно-руховому апараті, апатія, зміни шкірних покривів, легша утворення синців внаслідок ламкості кровоносних судин і т. д. Все це означає, що вітамін Е впливає на імунну систему та метаболізм організму або серцево-судинну систему. Крім того, вітамін Е впливає на правильний перебіг загоєння ран, а також структуру шкіри та інші регенеративні процеси.

Крім того, вітамін Е також отримав іншу назву, і його часто називають вітаміном фертильності, оскільки він відіграє важливу роль у процесі овуляції, правильному розвитку яйцеклітин і навіть імплантації ембріона. Однак у випадку чоловічої репродуктивної системи вітамін Е впливає на виробництво сперми, а також на правильну циркуляцію крові.

Все це означає, що, незважаючи на рідкісні дефіцити вітаміну Е, його широкий спектр застосування означає, що ви повинні бути обережними і, якщо необхідно, вибрати відповідну дієтичну добавку.

Вітамін Е як антиоксидант

Вітамін Е, як сильний антиоксидант, може фактично зупинити утворення ракових клітин, викликаних дією вільних радикалів кисню. Його ефективність була продемонстрована особливо проти т. зв нітрозаміни, які виробляються в шлунку з речовин, отриманих з їжею – нітритів. Крім того, вітамін Е, впливаючи на імунну систему в цілому, також допомагає запобігти раку в набагато ширшому сенсі.

Як вітамін фертильності він також важливий для профілактики раку статевих органів, але цікаво, що він ефективний лише серед людей, які кинули палити. Однак варто пам’ятати, що вітамін Е – не єдиний антиоксидант, здатний знизити ризик цього виду раку та багатьох інших.

Наталія Бойко

Автор

Наталія Бойко

Захоплюється здоровим способом життя та бігом. Автор багатьох публікацій на спортивну тематику.