З наближенням осінньо-зимового періоду, а значить і захворюваності на грип та багато інших захворювань, велика кількість людей для зміцнення імунітету тягнеться до вітаміну С. Цей вітамін найбільше асоціюється з боротьбою з різного роду інфекціями, застудами та ін. .

Однак чи ефективний він у цій сфері? Варто придивитися до його властивостей, щоб перевірити, чи дійсно вітамін С ефективний у підтримці імунітету організму. Варто пам’ятати, що вітамін С має набагато ширший спектр застосування, ніж просто вплив на імунітет організму. Отже, якими властивостями володіє вітамін С?

Властивості аскорбінової кислоти

Хоча більшість людей пов’язують вітамін С (аскорбінову кислоту) з оздоровчим впливом на імунну систему, і це пояснює рекомендації щодо його додаткового прийому, це не єдина причина такого стану речей. Лікарі широко рекомендують вживання вітаміну С через його численні та широкі властивості, що зміцнюють здоров’я, зокрема:

  • Антиоксидантна дія – аскорбінова кислота є ефективним т. зв поглинач вільних радикалів. Завдяки цьому він має протиракову дію. Це пов’язано з тим, що вільні радикали є відповідальними за мутації в клітинах організму людини, які часто призводять до утворення т.зв. ракові клітини.
  • Вплив на кістки, суглоби та шкіру – вітамін С бере активну участь у виробленні колагену, білка, що відповідає за структуру шкіри, сухожиль, суглобів тощо. Завдяки належній кількості аскорбінової кислоти організм виробляє відповідну кількість колагену, що опосередковано впливає на гарний стан вищевказаних. елементи людського тіла.
  • Допомагає боротися з втомою і втомою – властивості аскорбінової кислоти також ефективно знижують рівень втоми і втоми.

Це лише підкреслює, що вітамін С варто доповнювати, і він впливає на імунітет організму в набагато ширшому контексті, ніж прийнято вважати. Однак важливо приймати дієтичну добавку з відповідним складом і з перевіреного джерела.

Як ще більше подбати про свій імунітет за допомогою вітаміну С?

Багато дієтичних добавок, багатих вітаміном С, доповнюються іншими цінними поживними речовинами, які допомагають у подальшому забезпечити належний імунітет організму. Прикладами таких інгредієнтів є біофлавоноїди. Вони також мають антиоксидантні властивості та зміцнюють імунну систему завдяки сильним протизапальним властивостям.

Наталія Бойко

Автор

Наталія Бойко

Захоплюється здоровим способом життя та бігом. Автор багатьох публікацій на спортивну тематику.