Цитрулін — одна з амінокислот, яка була виявлена, що цікаво… в кавуні. Однак це не єдине природне джерело цієї амінокислоти, яка також міститься в гірких динях, гарбузі та огірках. Як ви можете здогадатися, він відіграє важливу роль в організмі людини, і тому він також присутній на ринку дієтичних добавок та харчових добавок для фізично активних людей. Цікаво, що цитрулін використовується не тільки в спортивних, але і в лікувальних цілях.

Цитрулін використовувався для лікування серцево-судинних захворювань, таких як гіпертонія, серповидно-клітинна анемія та багатьох захворювань серця, а також було показано, що він ефективний проти діабету. Крім того, він може бути корисним при багатьох захворюваннях, у тому числі пов’язаних із старінням, таких як деменція або загальна м’язова слабкість. Такий широкий спектр застосування заслуговує на увагу або принаймні на ближчий погляд на цитрулін та його корисні властивості.

Цитрулін – дія і властивості

Хоча всі типи амінокислот найчастіше пов’язані зі структурою білків, що цікаво, цитрулін не є одним з них. Його властивості більше зосереджені на т.зв цикл сечовини (орнітин). Чому це варто вашої уваги? Тому що це цикл, який є одним із найскладніших обмінних процесів, які відбуваються в організмі людини. Про що це? У цьому циклі організм перетворює надлишкову кількість аміаку, який є токсичним, на сечовину, яка потім виводиться з організму у вигляді поту або сечі.

Хоча це дуже важлива дія, в якій бере участь цитрулін, це не єдине його застосування в організмі людини. Він також бере участь у синтезі організмом інших амінокислот, важливих для функціонування організму, а саме орнітину та аргініну. Це означає, що цитрулін в певному сенсі позитивно впливає на кровоносні судини, розширюючи їх і посилюючи кровотік в організмі.

Цитрулін і фізична активність – що варто знати?

Хоча наведені вище приклади важливі для здоров’я, вони важливі не лише для фізично активних людей. Однак саме серед цієї групи людей він є найпопулярнішим і пропонує найбільше. Все завдяки його впливу на розширення кровоносних судин, що посилює кровотік через м’язи, а також участі в синтезі організмом аргініну. Завдяки цьому часто можна досягти бажаного ефекту накачування м’язів, але на цьому переваги не закінчуються.

Завдяки своїм властивостям цитрулін також позитивно впливає на регенерацію після тренування. Допомагає усунути або зменшити біль у м’язах після інтенсивних фізичних навантажень, тим самим зменшуючи втому м’язових тканин і підвищуючи їх витривалість. Крім того, він дозволяє проводити більш важкі навчальні блоки і класифікується як один з т.зв добавки перед тренуванням.

Наталія Бойко

Автор

Наталія Бойко

Захоплюється здоровим способом життя та бігом. Автор багатьох публікацій на спортивну тематику.