Людський організм – це свого роду складний механізм, якому для повноцінної роботи необхідно багато різних речовин, серед яких велику і дуже важливу групу складають вітаміни. Однак серед них багато говорять про широкий спектр застосування вітаміну D3, глобальні проблеми з його дефіцитом і загальні рекомендації щодо його додаткового прийому, часто навіть цілорічного.

Звичайно, слідувати цим рекомендаціям варто, адже до недоліків можна віднести: вітамін D3 може бути дуже небезпечним для здоров’я організму. Однак не варто цього робити на т. зв наосліп, а його дозування слід узгоджувати з лікарем або фармацевтом за результатами аналізів. Чому це так важливо? Тому що вітамін D3 може бути передозований і призвести до надлишку в організмі, що також може бути шкідливим для здоров’я.

Передозування вітаміну D3 – гіпервітаміноз

Найціннішим і найбагатшим джерелом вітаміну D3 є т. зв шкірний синтез. Це відбувається, коли (максимальна частина поверхні тіла піддається впливу сонячного світла). Однак вітамін D3 також можна знайти в їжі, і варто постачати організм відповідною дозою вітаміну D3 цими двома способами. Однак цього дуже важко досягти, тому багато людей просто шукають відповідну дієтичну добавку.

У цьому випадку може виникнути гіпервітаміноз, тобто надлишок вітаміну в організмі, що неможливо без використання добавок. Це пов’язано з тим, що механізми і процеси, що відбуваються в організмі, регулюють рівень вітаміну D3 таким чином, щоб не призводити до його надлишку. Ось чому, використовуючи (справедливо) рекомендовані добавки вітаміну D3, ви повинні просто покладатися на рекомендації свого лікаря, які підтверджуються аналізами крові.

Це найкращий спосіб уникнути передозування вітаміну D3. Також не менш важливо вживати рекомендовані дози вітаміну D3. Самостійний вибір і застосування БАД може швидко призвести до гіпервітамінозу.

Як дізнатися про передозування вітаміну D3? – симптоми ексцесу

Організм людини, як і при нестачі різних видів речовин, необхідних для повноцінної життєдіяльності, і при надлишках буде подавати сигнали про такий стан речей. Отже, якими будуть симптоми надлишку вітаміну D3 в організмі?

  • Втрата апетиту;
  • Нудота, головні болі і болі в животі;
  • Діарея або запор;
  • Надмірне потовиділення, підвищена спрага і часте сечовипускання (і його помутніння);
  • Ниркова недостатність;
  • Шкірна інфекція.

Однак це лише найпоширеніші симптоми передозування вітаміну D3, а не всі. Виникнення індивідуальних реакцій організму на надлишок цієї речовини може відрізнятися в залежності від ситуації. Це означає, що просто варто регулярно перевіряти рівень вітаміну D3 в організмі, консультуватися з лікарем про прийом добавок і не перевищувати призначену добову дозу. Будь-які зміни в споживанні вітаміну D3 повинні бути узгоджені з лікарем або фармацевтом, а харчова добавка повинна надходити з надійного джерела.

Наталія Бойко

Автор

Наталія Бойко

Захоплюється здоровим способом життя та бігом. Автор багатьох публікацій на спортивну тематику.