Суглоби і кістки – це елементи людського організму, які часто піддаються різного роду травм і пошкоджень. Різні суглоби та кістки майже весь час використовуються для різних видів діяльності, що означає, що період відновлення часто дуже тривалий.

Скоротити його та уникнути травм може допомогти наступне: вітаміни. Але який вітамін краще вибрати для здоров’я кісток і суглобів? Варто знати, який тип підготовки використовувати, щоб поліпшити їх стан і мінімізувати ризик травм.

Який вітамін краще для суглобів і кісток?

Важко чітко вказати один вітамін, який буде найкращим вибором у будь-якій ситуації. Однак є кілька з них, які особливо важливі для підтримки здоров’я кісток і суглобів. Залежно від ситуації та їх рівня в організмі, інший вітамін може бути більш необхідним, тому про прийом добавок завжди слід проконсультуватися з лікарем. Отже, які вітаміни важливі для кісток і суглобів?

  • Вітамін D – дуже важливий не тільки для кісток і суглобів. Спектр його застосування величезний, тому в багатьох випадках рекомендується доповнювати його навіть цілий рік. Це пояснюється тим, що його найважливішим джерелом є синтез шкіри, який стає можливим завдяки впливу сонячного світла на тіло. Однак у нашій широті та через наш спосіб життя це дуже важко, тому необхідно приймати добавки вітаміну D.
  • Вітамін К – хоча він став більш відомим порівняно недавно і його властивості все ще досліджуються, він позитивно впливає на кістки та суглоби. Це також викликано популярним поєднанням вітаміну D і K. Однак варто пам’ятати, що перед прийомом добавок необхідно перевірити його рівень, тому що правильна дієта і відсутність проблем з травною системою зазвичай дозволяють підтримувати його на потрібному рівні.
  • Вітамін С – його присутність у цьому списку може когось здивувати, але він має набагато більше застосувань, ніж просто позитивний вплив на імунітет. Вітамін С необхідний, серед іншого: для вироблення в організмі колагену, який відповідає за побудову суглобів і кісток. Тому варто подбати про його належний рівень, також з цієї причини.

Чому вітамін D є найважливішим у цьому списку?

Вітамін D з усіх згаданих вище вітамінів є найважливішим з кількох причин. Перш за все, це дозволяє організму засвоювати кальцій, який є основним будівельним матеріалом усієї скелетної системи. Крім того, через географічне положення, в якому ми знаходимося, дуже часто стикаємося з його дефіцитом, а сам дефіцит вітаміну D важко подолати і часто навіть вимагає цілорічного прийому добавок – лише тоді його рівень можна вирівняти.

Крім того, сам вітамін D відповідає за величезну кількість різноманітних процесів, які важливі не тільки для кісток і суглобів. У зв’язку з цим варто стежити за його рівнем в організмі та узгодити результати аналізів з лікарем. Таким чином, ви зможете уникнути негативних наслідків його тривалого дефіциту та підібрати достатньо високу дозу, щоб якнайшвидше їх усунути.

Наталія Бойко

Автор

Наталія Бойко

Захоплюється здоровим способом життя та бігом. Автор багатьох публікацій на спортивну тематику.