Гуарана – це рослина, що походить в основному з Південної Америки, найбільш численні чагарники якої можна зустріти у величезній річці Амазонка. Він має низку корисних властивостей, які заслуговують на увагу. Крім того, він має дуже цікавий склад, оскільки містить, серед іншого: кофеїн, теобромін або теофілін. Чому варто згадати про кофеїн? Це пов’язано з тим, що вміст кофеїну в гуарані більш ніж в 3 рази вище, ніж в кавових зернах.

Однак на цьому цікаві факти про цей чагарник з Бразилії не закінчуються. Гуарана також використовується в цілях природної медицини. Завдяки своїм корисним властивостям і вищій концентрації кофеїну, ніж у кавових зернах, гуарана вважається більш здоровою альтернативою каві. Крім того, його насіння дають більш тривалий і сильніший ефект, який не викликає таких раптових падінь енергії в організмі. Все це свідчить про те, що дійсно варто дізнатися трохи більше про саму гуарану та її властивості.

Гуарана як більш здоровий замінник кави?

Гуарана має кілька основних ефектів на організм людини. Перш за все, він може ефективно запобігти біль і зігріти тіло. Цікаво, що він також позитивно впливає на потенцію і загальний життєвий тонус. Він може покращити концентрацію та бути помічником при різних видах кишкових захворювань. Однак у випадку з дієтичними добавками його часто можна знайти в складі харчових добавок або інших препаратів, особливо тих, які призначені для підтримки організму при схудненні.

Цікавий факт, що в країнах Південної Америки насіння гуарани здавна використовували як стимулятор. Для цього можна приготувати екстракт з його насіння, висушити їх або подрібнити в порошок. Однак цікавим рішенням також є просто жування гуарани, що також зменшує відчуття втоми.

В яких ситуаціях варто вживати гуарану?

Гуарана має багато корисних властивостей і може бути використана в різних ситуаціях. Щоб краще зрозуміти це, варто поглянути на сфери застосування гуарани. Це допоможе вам краще зрозуміти, наскільки плідним може бути його доповнення. Тож які дії гуарани найважливіші з точки зору здоров’я організму людини?

  • Вплив на нервову систему – гуарана, володіючи кофеїном, надає збудливу дію на нервову систему. Його властивості особливо цінуються в періоди підвищених фізичних і розумових навантажень. Кофеїн, як стимулятор, стимулює організм, що збільшує секрецію таких гормонів, як дофамін, адреналін і серотонін.
  • Підтримка організму при схудненні – доведено, що гуарана справді впливає на посилення процесів спалювання жиру (завдяки кофеїну, який міститься в ній). Його часто можна зустріти в дієтичних добавках для схуднення та таких добавках, як спалювачі жиру тощо.
  • Допомога для імунної системи – насіння гуарани також корисні при різних типах інфекцій і захворювань. Все через його протигрибкові, противірусні та антибактеріальні властивості.

Гуарана вважається більш здоровою заміною кави, тому її можна вживати людям, яким не рекомендується пити настій чорного. Крім того, його можна знайти в складі багатьох енергетичних напоїв та інших препаратів, призначених для стимулювання організму до дії. Однак однієї гуарани не завжди достатньо.

Наталія Бойко

Автор

Наталія Бойко

Захоплюється здоровим способом життя та бігом. Автор багатьох публікацій на спортивну тематику.