Нарощування м’язової маси, ймовірно, одна з найпоширеніших цілей тренувань, з якими ви можете зіткнутися. Хто, починаючи пригоду, наприклад, у тренажерному залі, не хоче мати атлетичну чи принаймні спортивну фігуру. Проте багато людей мають серйозні проблеми з нарощуванням м’язової маси через, наприклад, харчові звички або просто проблеми з апетитом.

Це означає, що в таких випадках варто вдатися до добавок для нарощування маси, які легко допомагають створити відповідний надлишок калорій, і їх споживання набагато легше, ніж з’їсти ще одну повну тарілку. Тому варто звернути увагу на добавки, які можуть бути корисними для формування надлишку калорій. Про які поживні речовини та добавки ми говоримо?

Масовий кондиціонер? – вибирати вуглеводи і білки

Вуглеводні та білкові добавки, тобто т.зв Гейнери особливо цінують люди, які хочуть наростити м’язову масу, але відчувають труднощі з формуванням щоденного надлишку калорій. Цікаво, що це досить поширене явище, тому що відповідного збільшення калорій, яке буде значно перевищувати добову потребу людини, досягти просто важко.

Часто це означатиме справжні гори їжі, але їх можна легко замінити, наприклад, у вигляді 2 молочних коктейлів, приготованих з гейнером, які можна вживати набагато легше та швидше. Однак слід пам’ятати, що для нарощування м’язової маси необхідне правильно збалансоване харчування і правильна регулярна фізична активність. Тільки в цьому випадку такі добавки, як гейнер, можуть реально допомогти вам досягти вашої тренувальної мети.

Якість поживної речовини та її джерело також дуже важливі. Відсоток білків і вуглеводів у складі, а також відсутність шкідливих речовин, які можуть міститися в продуктах невідомо звідки.

Які ще добавки допоможуть наростити м’язову масу?

Вуглеводні та білкові добавки, звичайно, не єдиний спосіб доповнити ваше тіло, щоб допомогти збільшити м’язову масу. Остаточне рішення про те, яку добавку використовувати, має залежати від особливостей конкретної ситуації, типу та частоти фізичної активності та плану харчування. Тому варто знати, які ще добавки можна взяти до уваги, якщо ви хочете наростити м’язову масу, в тому числі:

  • Протеїнові добавки – їх присутність в цьому списку нікого не повинна здивувати. Протеїн, будучи природним і основним матеріалом для нарощування м’язів, може реально підтримувати процеси, пов’язані з нарощуванням м’язової маси.
  • Креатин – це також поширений вибір серед спортсменів і людей, які починають свою пригоду з фізичної активності, тому що це найбільш науково перевірена добавка, а точніше, моногідрат креатину – хоча це не єдина його форма.
  • BCAA – це білкові амінокислоти з розгалуженим ланцюгом (валін, лейцин, ізолейцин), які після глутаміну є найбільш чисельними амінокислотами, що містяться в м’язах. Від протеїнових добавок вони відрізняються швидкістю засвоюваності, а вживати їх рекомендується як до, так і відразу після тренування – через більш швидке засвоювання.
Наталія Бойко

Автор

Наталія Бойко

Захоплюється здоровим способом життя та бігом. Автор багатьох публікацій на спортивну тематику.