Вітамін D3 відомий насамперед широким спектром застосування. Одним з них є його величезний вплив на роботу імунної системи організму людини, і його властивості особливо цінуються восени і взимку, коли всілякі хвороби просто почастішали. Це пояснюється, серед іншого, просто від зниженого імунітету.

Однією з багатьох причин такого стану речей є менша кількість вітаміну D3, основним джерелом якого є синтез шкіри, що відбувається під впливом сонячного світла на організм. Коли кут падіння зменшується, а дні стають коротшими, тим менше вітаміну D3 в організмі, а отже, тим гірше імунітет.

Роль вітаміну D3 в організмі людини

Вітамін D3 виконує багато важливих функцій в організмі, забезпечуючи правильне функціонування різних процесів. Перш за все, більшість людей говорять про його позитивний вплив на засвоєння організмом кальцію і фосфору, що особливо впливає на опірність суглобів і кісток. Однак це не єдині властивості вітаміну D3, про які варто згадати?

  • Впливає на правильну роботу м’язів;
  • Він важливий не тільки для суглобів і кісток, але і для зубів;
  • Бере участь в процесах ділення клітин;
  • Позитивно впливає на нервову систему (хороший сон та ін.);
  • Вагітним необхідний для правильного розвитку плоду.

Це лише деякі з важливих функцій, які приписуються вітаміну D3. Однак варто пам’ятати і про його вплив на імунну систему. Багато людей вважають, що існує висока кореляція між сезонністю випадків грипу та сезонністю дефіциту вітаміну D3. Крім того, він загалом стимулює імунну систему, а також має протиракові та антибактеріальні властивості. Це лише підкреслює, наскільки вітамін D3 важливий для правильного функціонування організму.

Якщо ви хочете цілий рік підтримувати високий імунітет і нормально функціонувати організм, варто приймати відповідну дієтичну добавку, яка (особливо в осінньо-зимовий період) усуне дефіцит вітаміну D3.

Чи можна ще якось подбати про імунітет організму?

Звичайно, варто пам’ятати, що вітамін D3 – не єдина речовина, яка допоможе підтримувати високий імунітет. Крім того, його правильний рівень в організмі не гарантує захисту від грипу тощо. Це означає, що варто регулярно проходити аналізи та консультуватися з лікарем, який за результатами аналізу точно вкаже речовини, важливі для імунітету в конкретному організмі. ситуація.. Але які речовини будуть рекомендовані найчастіше?

  • Вітамін С – він важливий з точки зору всієї імунної системи, але нещодавно було показано, що він також є чудовим поглиначем вільних радикалів, які, серед іншого, відповідають за: для утворення ракових клітин. Це також призводить до його властивостей, які зменшують запалення тощо.
  • Вітамін А – один з жиророзчинних вітамінів (як вітамін D3). Він важливий, серед іншого, для імунітету організму. за рахунок участі в процесах росту і ділення клітин імунної системи.
  • Мінерали – багато мінералів також впливають на імунітет організму, наприклад цинк, який є сильним антиоксидантом (як і вітамін С), і залізо, яке має протизапальні, вірусні та бактерицидні властивості клітин імунної системи.

Однак є також багато інших речовин, які дійсно можуть підвищити імунітет організму. Приклади включають численні рослинні екстракти, такі як шипшина, або інші препарати, наприклад, ALA (альфа-ліпоєва кислота).

Наталія Бойко

Автор

Наталія Бойко

Захоплюється здоровим способом життя та бігом. Автор багатьох публікацій на спортивну тематику.